IX Jeleniogórskie Dni Sprawiedliwego Handlu.

#WorldFairTradeDay

ŚWIATOWY DZIEŃ SPRAWIEDLIWEGO HANDLU w tym trudnym z uwagi na pandemię roku, przypada w sobotę 08 maja i jest obchodzony na świecie pod hasłem: #BuildBackFairer.

W mieście rozwieszone są plakaty informacyjne o kampanii na słupach ogłoszeniowych i przystankach MZK. Pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacji mogą zapoznać się z broszurką dotyczącą jeleniogórskiej kampanii "Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu ". Ciekawostką jest kartka pocztowa informująca o wygranym konkursie Komisji Europejskiej " EU Cites for Fair and Ethical Trade Award 2021" .Zaszczytny tytuł Special Mention "Rising Champion" to pochwała dla miasta jako nowicjusza za widoczne zaangażowanie na rzecz uczciwego i etycznego handlu.

Idąc ulicą Bankową możemy zobaczyć na ekranie świetlnym należącym do Książnicy Karkonoskiej loga "Społeczności Przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu".

W wielu sklepach i punktach gastronomicznych w Jeleniej Górze dostępne są broszurki promujące jeleniogórską kampanię.

Szóstego maja  br. do społeczności MPdSH dołączyła kawiarnia " CAFFE SZEPT" przy ulicy Marii Konopnickiej 1. Serdecznie witamy i życzymy sukcesów.

Na 29 posiedzeniu Sejmu IX kadencji w dniu 4 maja 2021 roku Pani Poseł Zofia Czernow wygłosiła oświadczenie poselskie dotyczące Sprawiedliwego Handlu .

Oświadczenie  można wysłuchać na stronie sejm.gov.pl w zakładce - transmisje archiwalne 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji- wystąpienie o godz. 20.29.

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/transmisje_arch.xsp...

 

Fair Trade oznacza sprawiedliwy handel. Sprawiedliwy to znaczy nie czerpiący korzyści z zatrudniania nieletnich,niewolniczej pracy oraz dbający o to, by produkty były wytwarzane z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Dziękujemy WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM Jeleniej Góry za promocje kampanii MPdSH w Jeleniej Górze.

 

 

Kalendarz FB