Jelenia Góra… maszeruje dla rodziny

W niedzielę – 1 czerwca – ulicami naszego miasta, już po raz drugi, przejdzie radosny i kolorowy Marsz dla Życia i Rodziny. Nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta. Uczestnicy spotykają się pod jeleniogórską bazyliką o godz. 13:00. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym w ogrodzie przy kaplicy pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, przy ul. Morcinka

Jeleniogórski Marsz dla Życia i Rodziny będzie jednym z ponad 120, które pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota - samorząd” przejdą ulicami polskich miast. – Za nami wybory do Europarlamentu, ale przed nami jesienne wybory samorządowe. Dlatego w tym roku, zwracamy uwagę, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Z jednej strony zachęcamy rodziny do angażowania się w sprawy lokalnej wspólnoty. Z drugiej przypominamy, że samorząd ma wpływ między innymi na kulturę, edukację i bezpieczeństwo – wymiary życia społecznego, które bezpośrednio dotykają rodziny. Warto analizować programy i postulaty osób, które chcą sprawować władzę w instytucjach samorządu terytorialnego właśnie pod kątem rozwiązań służących pomyślności rodziny – tłumaczy Mariusz Gierus z Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego – głównego organizatora Marszu.

Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza. – Marsz  dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom – przekonuje M. Gierus.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się mszą św. w jeleniogórskiej bazylice, koncelebrowaną przez ks dra Mariusza Majewskiego. Następnie jego uczestnicy przejdą ulicami: Boczna, Plac Ratuszowy, Długa, Wolności, Morcinka, aby wziąć udział w Pikniku Rodzinnym w ogrodach przy kaplicy pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, przy ul. Morcinka 8A.

Obok Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego, w organizację Marszu włączyli się: Parafia pw. Świętych Erazma i Pankracego, Centrum WspieraniaInicjatyw dla Życia i Rodziny orazEwangelizacja Jeleniej Góry. Organizatorzy zapewniają, że zarówno na Marszu, jak i podczas Rodzinnego Pikniku, będzie wiele atrakcji, połączonych z muzyką, świadectwem, zabawą i kuchnią polową.

Patronat honorowy nad tegorocznym Marszem dla Życia i Rodziny objęli: Administrator Apostolski Diecezji Legnickiej Biskup Stefan Cichy oraz Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Godz. 12:00 – Msza św. w Bazylice Świętych Erazma i Pankracego 
Godz. 13:15 – rozpoczęcie Marszu; przejście ulicami: Boczna, Plac Ratuszowy, Długa, Wolności, Morcinka
Godz. 14 – Piknik Rodzinny w ogrodach przy kaplicy pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu przy ul. Morcinka 8 a
Czas rodzinnego świętowania z muzyką i świadectwem, zabawą i kuchnią polową.
Godz. 17 – zakończenie Pikniku

Szczegółowy plan wydarzenia dostępny jest na stronie: marsz.org

 

Kalendarz FB