Strefa na Zdrowie Polpharmy – bezpłatne badania w Jeleniej Górze

Już 5 października na jeleniogórskim rynku w ramach dnia Seniora - Senioralia odbędą się bezpłatne badania ogólnopolskiego programu - Strefa na Zdrowie Polpharmy. Akcja rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 17.30. W tym czasie w specjalnie zaprojektowanym namiocie odbywać się będą badania kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne. To obecnie jedyna, prowadzona na taką skalę akcja bezpłatnych badań dla polskich pacjentów.

Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic w ramach Strefy na Zdrowie Polpharmy będą mogli wykonać następujące bezpłatne badania i konsultacje:

  1. Badania kardiologiczne: badanie cholesterolu, glukozy, badanie wieku serca oraz konsultacje kardiologiczne

  2. Badania endokrynologiczne: badanie TSH, konsultacje endokrynologiczne

  3. Badania pulmonologiczne: badanie spirometryczne, konsultacje pulmonologa

  4. Badania okulistyczne: badania przesiewowe w kierunku jaskry: pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie dna oka, konsultacje okulistyczne

Jak podkreślają organizatorzy badań: Ideą akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom powyżej 40 r. ż. Jest to także odpowiedź na długi czas oczekiwania w Polsce na wizytę u specjalisty, czym podyktowany jest wybór oferowanych przez nas badań i konsultacji – mówi Marta Gawrylik, koordynator akcji.

Jeśli chodzi o dostęp do lekarzy specjalistów – średnio w Polsce na wizytę czeka się 4 miesiące. Jednak na wizytę u endokrynologa oczekuje się średnio aż 24 miesiące. Wg danych Barometru Fundacji WHC to specjalizacja, do której najtrudniej dostać się polskiemu pacjentowi.

Jeśli chodzi o dostęp do świadczeń zdrowotnych (leczenie, zabiegi i inne) – tu także najdłużej pacjenci czekają w dziedzinie endokrynologii – średnio aż 11,6 miesiąca. W przypadku kardiologii jest to 2,2 mc a okulistyki – prawie 4 mc.1

W samej Jeleniej Górze wg danych Informatora o Terminach Leczenia na świadczenia z zakresu endokrynologii pacjent czeka nawet kilka lat.2

Długi czas oczekiwania na świadczenia lub wizytę u konkretnego specjalisty utrudnia leczenie. Wiemy, że dostęp do specjalistów i możliwość wykonania niezbędnych badań są konieczne do postawienia poprawnej diagnozy i skutecznego leczenia. Dlatego już od 2012 roku prowadzimy program Strefa na Zdrowie Polpharmy, ułatwiając pacjentom w całej Polsce wykonanie badań i uzyskanie porady specjalisty – dodaje Marta Gawrylik.

Przez jeden dzień w specjalnie zaprojektowanym namiocie z poczekalnią, komfortowymi i zapewniającymi intymność gabinetami specjaliści sprawdzą stan zdrowia oraz podpowiedzą jak o nie dbać. Każdy pacjent oprócz badania otrzyma fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia. Osoby zainteresowane będą mogły także wysłuchać prowadzonych przez lekarzy pogadanek na temat zawału serca, cukrzycy i stanu przedcukrzycowego, POChP oraz jaskry.

Aby skorzystać z badań i porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie.

Zainicjowana przez firmę Polpharma ogólnopolska akcja Strefa na Zdrowie Polpharmy trwa od 2012 roku. Do tej pory udało się przebadać ponad 20 000 polskich pacjentów w blisko 100 lokalizacjach na terenie całej Polski.

Szczegółowe informacje na temat Strefy na Zdrowie Polpharmy dostępne są na stronie www.polpharma.pl.

 

Więcej informacji udziela:

Marta Gawrylik

Starsza Specjalistka ds. Brand PR | Marketing HCP

M: +48 607 696 492

T: +48 22 364 64 41

marta.gawrylik@polpharma.com

1 Barometr WHC: Raport na temat zmian w dostępności do gwarantowanych świadczeń zdrowotnych w Polsce nr 19/15/02/2019

 

2 www.terminyleczenia.nfz.gov.pl, dane: 11.09 2019

 

Kalendarz FB