Trzydzieści sukcesów na trzydziestolecie samorządu

Dziś już nikt nie pamięta, że wcześniej mało kto mógł mieć marzenia. O własnym mieszkaniu, o samochodzie, który można kupić bez talonu, o sklepach, w których nie ma „dni bezmięsnych”, o tym, że każdy może mieć paszport w swojej domowej szufladzie, a właściwie paszport potrzebny jest „od wielkiego dzwonu”, bo wystarczy dowód osobisty, żeby pojechać kilka tysięcy kilometrów dalej i wykąpać się w Atlantyku.

W tamten ciepły, czerwcowy dzień wyborów nie byliśmy jeszcze sami świadomi skali tych zmian.

Nie byliśmy świadomi, że osobisty sukces możemy znaleźć w zasięgu ręki.

Wprawdzie minione 30 lat nie jest jednym pasmem szczęścia i niezakłóconej niczym radości, bo były i lata trudne, czas wyrzeczeń, nawet dramatów. Możemy jednak – każdy z nas – wskazać, co w minionych trzech dekadach było naszym sukcesem wspólnym, co było osobistym, a co uznajemy za sukces miasta, w którym żyjemy.

Zapraszam do konkursu – wskazania tego, co uznajemy za sukces swój w Jeleniej Górze i wspólny sukces Jeleniej Góry i jej mieszkańców.

Dla jednego będą to inwestycje – Termy Cieplickie, Muzeum Przyrodnicze, parki. Dl innych drogi, choćby Aleja Solidarności, I odcinek obwodnicy południowej, czy oddana kilkanaście dni temu obwodnica Maciejowej. Dla kolejnych – nowe zakłady pracy i powstanie „dzielnicy przemysłowej”. Albo nowe elewacje, jakie pojawiły się i pojawiają na kilkuset domach, tak niedawno jeszcze szarych. Można wyliczać długo, bo przecież są jeszcze przedsięwzięcia nieinwestycyjne – Festiwale ZOOM, PESTKA, i in.

Są i sukcesy prywatne, niemalże intymne – założenie szczęśliwej rodziny, radość z awansu zawodowego dzieci…

Zachęcam, byśmy to opisali, podzielili się swoją refleksją na temat najważniejszego – Waszym zdaniem – sukcesu ostatnich 30 lat. Przypomnienia sobie, jak dawniej wyglądała ulica 1 Maja, parki, nie tylko uzdrowiskowe, granice miasta, w których nie było jeszcze Jagniątkowa…

Z Waszych prac powstanie KSIĘGA SUKCESÓW JELENIEJ GÓRY I JELENIOGÓRZAN 1989 – 2019 – suma naszych radości i satysfakcji.

Warunki konkursu, zasady uczestnictwa, terminy składania prac, itp. opublikujemy przed końcem maja, a konkurs oficjalnie rozpoczniemy w dniu 4 czerwca 2019 r. – w rocznicę dnia, który odmienił Polskę i nas samych.

Wtedy podamy szczegółowe zasady oraz opublikujemy regulamin konkursu.

Galeria: 

 

Kalendarz FB