Warsztaty 30. ro(c)k bez kurtyny

Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury zaprasza na Warsztaty i animacje dla rodzin z dziećmi z projektu 30. ro(c)k bez kurtyny w dniu 26.05.2019 r. o godz. ok. 14.00 na terenie zielonym Parafii Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. PCK 23 w Jeleniej Górze (Cieplicach). Wstęp wolny.

Przystań Twórcza włącza wehikuł czasu – i wraca do lat 80, kiedy rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej. W tamtych czasach rzeczy potrzebne, których nie znalazło się w sklepach robiło się samemu. Dlatego na naszych warsztatach – królują ręcznie robione cuda. Warsztaty artystyczne nawiązują tematyką do czasów 80’ i 90’ XX wieku. Ludzie organizowali sobie czas wspólnie, często całymi rodzinami. Dlatego też zapraszamy na warsztaty robienia biżuterii z filcu oraz zdobienia toreb postaciami z dawnych kreskówek. Pojawi się więc Reksio, czy też Koziołek Matołek.

Warsztaty dla rodzin z dziećmizrealizowane są w ramach Projektu 30 ro(c)k bez kurtyny/ 30 ro(c)ků bez opony, numer rejestracyjny projektu: CZ.11.2.45/0.0/16_012/0001180 o współfinansowaniu mikroprojektu ze środków budżetu państwa w ramach Programu Interreg V – A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020 Fundusz Mikroprojektów Nisa - Nysa realizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej i Kultury Jablonec oraz Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Projekt realizowany jest z okazji 30. Rocznicy upadku komunizmu, którą obchodzić będzie zarówno Polska, jak i Czechy w 2019 roku. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.

 

Kalendarz FB